Az állatok világnapjára

A gimnáziumban 2017. október 9-én (hétfő) emlékezünk meg az állatok világnapjáról.

Kapcsolódó programok:

  • 2017. október 9. 10.15-12.00 Márton András madármentő bemutatója a színházteremben
  • kiállítás a gyerekek rajzaiból
  • *madáreleség gyűjtés október végéig – az eleség leadható hétfőnként az ebédszünetben.

Hozhattok natúr napraforgómagot (legjobb a kis fekete héjú), magkeveréket, tört diót.

Ezekkel a rossz idő beálltával az általatok készített és kihelyezett etetőket töltjük fel.

  • *madáretető készítése osztályonként (ötleteket itt találtok)

Csillaggal jelölt program pontgyűjtési lehetőséget jelent a „Legzöldebb osztály” cím elnyeréséért folytatott versenyben.

Az ÁLLATOK VILÁGNAPJÁt 1931 óta ünnepelik minden évben Szent Ferenc emléknapján: október 4-én. Ez a nap Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napja. A rendalapító Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem társalogni is képes volt velük. Hitvallása az volt, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.

Assisi Szent Ferenc

A világnapon ma már nem csak a vadon élő, hanem minden állat védelmére felhívják a figyelmet. A haszonelvűségnek sok állat esik áldozatul és a kedvtelési állattartás pedig nem mindig alapul a felelősségen. Magyarországon például évente több százezer "kedvenc" állat válik kóborrá.

Nemcsak az állatok világnapján, de a hétköznapokban sem szabadna elfeledkeznünk a bennünket körülvevő természetről, élőlényekről. Akkor kedvenceink is azt hihetnék, hogy minden nap születésnapjuk van.